Kajak z proutí

Postavte si funkční kajak jen z proutí a nepromokavé plachty. Zajímavé video dokumentuje stavbu tohoto plavidla.

Na internetu jsme narazili na video, které demonstruje stavbu funkčního kajaku z proutí a nepromokavé igelitové plachty. Stavba vypadá poměrně jednoduše a může být zajímavé si ji vyzkoušet.

Kajak z proutí a igelitu
Kajak z proutí a igelitu

Ke stavbě je zapotřebí jen nůž, silnější vrbové proutí a větší igelitová plachta. Pruty jsou spojovány oloupanou kůrou, což by mohlo být důležité pro případ stavby nouzového plavidla v problematické situaci (tak je také video míněno). Pokud si někdo bude chtít princip kajaku vyzkoušet, jistě se dá pro zjednodušení použít vhodný provázek.

Stavba kajaku se může hodit také jako úsek dlouhodobé družinové hry, při stavbě se uplatní poměrně hodně lidí. Při plavbě samotné pak samozřejmě musí být zajištěna bezpečnost stejně jako při jakékoliv jiné vodácké akci.

Pokud někdo z vás stavbu kajaku vyzkoušíte, dejte nám vědět nebo pošlete fotografie, jak jste člun zvládli a jak se plavba zdařila. Rádi vaše zkušenosti k článku připojíme.

Video trvá 12 minut a je německy s anglickými titulky. Není ale třeba rozumět, stačí se koukat. Princip a postup je z videa zcela jasný.

Zdroj youtube.com


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This