Papírové vystřihovánky od Canonu

Máte rádi papírové vystřihovánky? Na webu „Creative Park“ najdete opravdu velkou sbírku volně dostupných vystřihovánek připravených k vytištění. Vyrobte si třeba vlastní zoologickou zahradu.

Práce desetiletých dětí
Práce desetiletých dětí

Vystřihovánky nabízí firma Canon jako reklamu na své tiskárny a tonery. Na jejich webu Creative Park najdete stovky volně dostupných/stáhnutelných vystřihovánek vhodných jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší modeláře.

Web má několik hlavní sekcí, klasické vystřihovánky najdete v sekci Paper craft. Kromě vystřihovánek jsou zde také připraveny pohledy, alba, kalendáře, různé dekorace a mnoho dalšího.

Mnoho různých domácích mazlíčků.

Vystřihovánky jsou rozděleny do několika kategorií, najdete zde například Zvířata, Hračky, Dopravní prostředky, Architekturu… Každá kategorie má ještě několik podskupin. O pestré nabídce Vás snad přesvědčí obrázky tady všude kolem. Nejobsáhlejší a nejzajímavější je nabídka různých zvířat.

Vystřihovánky brouků a různého hmyzu.

Vystřihovánky jsou přizpůsobeny k vytištění. Stačí je stáhnout v PDF formátu, který obsahuje jednu nebo více stránek o velikosti A4. K tisku tak stačí obyčejná barevná inkoustová tiskárna. Doporučujeme pouze tisknout na trochu silnější papír, vhodná gramáž je 120-160 g. Ke každé vystřihovánce je také k dispozici obvykle velmi podrobný návod (nijak nevadí, že je v angličtině, obvykle jde hlavně o obrázky).

Divoká zvířata.

Využití vystřihovánek

  • Jednodušší vystřihovánky mohou posloužit jako vhodná náplň pro zimní schůzky dětských oddílů, dají se postavit opravdu za chvilku.
  • Nebo můžete uspořádat oddílovou soutěž.
  • A nebo si můžete vystřihovat jen tak pro radost.
Dinosauři

Co budeme potřebovat

K výrobě vystřihovánek stačí

  • ostré nůžky
  • disperzní lepidlo (Herkules)
  • pravítko a tupý nůž (příborní) na rýhování hran
  • může se hodit skalpel a pinseta.

A pak už stačí jen trochu trpělivosti a šikovnosti.

Osobní zkušenost

Slepil jsem si jednoduchou vystřihovánku gekona. Stavba mi zabrala necelé 2 hodiny.

Můj gekon leopardí
Můj gekon leopardí

S kvalitou jsem byl velmi spokojen. Návod byl podrobný a přehledný. Vystřihovánka je dobře promyšlená. Vše na sebe dobře pasovalo, přestože se jedná o poměrně složité tvary. Díky „montážním otvorům“ na bříšku a dodržení postupu daného návodem se ke všem spojům dalo bez problému dostat.

Montážní otvory pro snadný přístup ke všem spojům.
Montážní otvory pro snadný přístup ke všem spojům.

Další obrázky

A pro inspiraci několik dalších ukázek:

Mořská želva.
Model velryby
Vystřihovánka hrocha
Bernardýn i s rumem

 

Zdroj všech obrázků je web Creative Park.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This