Virtuální prohlídka výstavy Fenomén Vandrovní knížky

Ještě do 27. října 2020 mohou oddíly i jednotlivci zhlédnout výstavu Fenomén Vandrovní knížky a hlavně, mohou přímo na výstavě začít psát vlastní vandrovní knížku z cest, výletů i táborů.

O výstavě Fenomén Vandrovní knížky

Na výstavě je plno příkladů, jak se vandrovní knížky psaly dříve, i jak se píšou dnes třeba pod názvem cestovní deník. Dozvíte se, jak psal cestovní deník A. B. Svojsík, jak propagoval vandrovní knížku Miloš Zapletal, či jak nabádal Jaroslav Foglar ke sbírání razítek. Ale zároveň uvidíte, jak kreslí své nevelké cestovní deníky současný výtvarník Michal Cihlář.

Inspirativní výstava Fenomén Vandrovní knížky je ve Vodárenské věž Letná v Praze 7 až do 27. 10. 2020. Otevřeno je v út, čt, so, a ne vždy 14:00 – 18:00.

Vernisáž výstavy proběhla 8. září.

Skautské a turistické oddíly mohou dokonce objednat komentovanou prohlídku a ještě budou mít levnější vstupné (j.dolezalova@post.cz). Běžné vstupné je 20 Kč, pro oddíly při komentované prohlídce je vstup pouze 1 Kč. Je ovšem potřeba dodržovat platné aktuální podmínky s ohledem na coronavirus.

Protože je výstava přece jen trochu omezena coronavirem, připravili jsme virtuální prohlídku. Všechny výstavní panely najdete u tohoto článku, i když samozřejmě vystavené originály vandrovních knížek taková virtuální prohlídka jen těžko nahradí. Ani připravené hry si není možné tak jednoduše zahrát. To je potřeba přijít na Vodárenskou věž Letná osobně. Bonusem je nevšední pohled na Letnou z ochozu věže.

Ale pokud na pražskou Letnou z jakýchkoli důvodů dorazit nemůžete, přijměte pozvání na virtuální podobu výstavy a podle chuti a nálady zkuste začít psát svou vlastní Vandrovní knížku s velkým V. Garantujeme, že už za pár let budete mít jistotu, že to byl dobrý nápad.

Virtuální prohlídka výstavy 

Prohlédněte si jednotlivé panely a vitríny výstavy.

Návod na prohlížení

  • Při najetí myší můžeš pomocí lupy prohlížet detaily a číst texty na panelech výstavy.
  • Při kliknutí na náhled panelu  se tento otevře na nové záložce ve velkém rozlišení.

Přejeme dobrou zábavu.

Hodně elánu do psaní vandrovních knížek přeje redakce.

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This