Náš ostrov vznikl z přesvědčení, že dobrých nápadů není nikdy dost. Ostrov nápadů by měl sloužit jako inspirace pro vedoucí turistických, tábornických a zálesáckých oddílů. Najdou zde náměty na táborovou činnost, na poznávání přírody a s tím spojené hry určené jak do klubovny, tak hlavně na výpravy a na letní tábory.

 

Redakce vychází ze zkušeností několika generací členů a vedoucích oddílů s uvedeným zaměřením, a také ze zkušeností s publikováním článků a vydáváním příruček i časopisů o táboření, o přírodě, a o pobytu v ní. Členové redakce publikovali a pracovali v časopisech Nika, Wampum Neskenonu, Svět outdooru či Malý průvodce světem outdooru. Základem obsahu Ostrova nápadů jsou publikace Výpravy do přírody (vydal Portal 2002, nakladatelství nám poskytlo zpracované ilustrace, děkujeme) a Výpravy do pravěku (5. vydání Mravenec 2011), ale také rozsáhlejší původní články jednotlivých autorů.

Rádi bychom, aby se Ostrov nápadů stal jakýmsi sdíleným archivem. Když už někdo něco pěkného vymyslí, je škoda se s tím nepodělit i s ostatními. Uvítáme proto, když nám pošlete i vaše náměty, rádi je zveřejníme pro ostatní. Stačí se nám ozvat, určitě se domluvíme.

Redakce Ostrova nápadů