Červená a bílá

Pomůcky: Červeno bílá destička
Orientační čas: 20 min

Červená a bílá je jednoduchá  hra plná krátkých sprintů a rychlých startů. Prvek náhody při každém startu dělá tuto hru velmi napínavou a zábavnou.

Ke hře potřebujeme červeno bílou destičku

K této hře si předem vyrobíme pomůcku. Z vhodného prkénka uřízneme menší destičku, jednu její stranu polepíme červeným papírem a druhou stranu bílým.

Hru pak můžeme hrát kdekoliv na louce. Lany (nebo třeba jen přibližně šátky či batohy) vyznačíme středovou čáru  a rovnoběžně s ní dvě cílové čáry, každou ve vzdálenosti cca 30 m od středové čáry.

Hráče rozdělíme na dvě stejně silná družstva. Jedno z nich označíme jako družstvo Červené, druhé Bílé. Družstva se postaví na začátku každého kola do dvou řad proti sobě podél středové čáry (je mezi nimi mezera cca 2 m). Vedoucí vyhodí losovací destičku tak, aby dopadla někam doprostřed mezi družstva. Destička zůstane ležet bílou nebo červenou stranou navrch.

Padne-li červená, honí hráči červeného družstva bílé hráče. Bílí hráči se snaží doběhnout dozadu za svou cílovou čáru dříve, než je červení hráči chytí (dotknou se jich).

Pokud zůstane destička stát na hraně (málokdy), hází se znovu.

A padne-li bílá barva, je vše samozřejmě naopak – bílí honí červené.

Po doběhnutí za cílovou čáru se všichni hráči vrací zpět a družstvo, které honilo, nahlásí vedoucímu počet pochytaných protihráčů. Za každého chyceného hráče dostane jeden bod. Body se sčítají přes všechna kola, vyhrává družstvo, které má více bodů.

Kola se střídají rychle za sebou. Hrajeme tak dlouho, dokud to hráče baví (obvykle překvapivě dlouho). Často ani není nutné body sčítat a můžeme hrát jen tak pro radost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This