Téma stan s podsadou

Stan s podsadou je českou tábornickou specialitou. Podívejte se, co všechno je třeba k tomu, aby vlastnoručně postavená podsada byla příjemným útočištěm pro zážitky na letním táboře a pro spokojený odpočinek po náročném dnu.   

V tématu Stan s podsadou najdete články, které se věnují nejen stavbě samotné podsady, ale také vybavení stanu s podsadou. Máme na mysli především vlastnoručně stavěné podsady i vybavení, i když pravdou je, že v současné době jsou takové podsady již spíše výjimkou. Je to škoda, protože stavba vlastního příbytku je pro každého táborníka velkou školou. V dalších článcích postupně najdete i zkušenosti s obýváním táborových podsad, drobné doplňky i vylepšení stanu a také chování ke stanu i ve stanu. Plátěné příbytky jsou po určitou dobu táborníkům domovem a podle toho je třeba k nim také třeba přistupovat s určitým respektem.

Přimlouváme se za takový vlastnoručně postavený tábor, ačkoliv se může zdát, že stavět celý tábor je plýtvání energií. Ve skutečnosti není situace tak dramatická. Podsady, postele i další vybavení vydrží při dobrém zacházení několik let a tak se po počáteční pracovní investici, kdy je třeba postavit a zařídit všechny podsady, už jen opravují poškozené díly a nové podsady se dodělávají jen, pokud se některé už opotřebovaly natolik, že nejdou použít. Na druhou stranu vztah k takovému vlastníma rukama postavenému stanu je významně jiný, než když děti přijedou do hotového.

Mluvíme samozřejmě o třítýdenním táboře. Pro čtrnáctidenní tábor je opravdu na pováženou, zda věnovat tolik drahocenného času stavbě (a bourání) tábora, protože stavba tábora zkušenému oddílu zabere dva a půl dne. V den příjezdu se pracuje tak dlouho, dokud nestojí stany. Druhý den se pracuje na táborových stavbách a třetí den dopoledne nebo odpoledně je možné tábor zahájit.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This