Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat?

Covid je tu s námi již nějakou dobu a asi se ho hned tak úplně nezbavíme. Přináší s sebou různá omezení , která je nutné (a většinou i celkem rozumné) dodržovat. Z potřeby „omezit kontakty na minimum“ bohužel pro dětské oddíly vyplývá, že nemohou fungovat normálně. Přesto se většina oddílů pokouší fungovat alespoň v  nouzovém režimu a pro děti program připravovat.

V tomto článku nabízíme inspiraci pro nouzový program během epidemie.

Náměty z Ostrova nápadů

Kliknutím na tlačítko zobrazíte seznam konkrétních článků a her, které vám mohou pomoci pro sestavení programu během Covidu.

Podělte se o svoje nápady

Budeme rádi, když nám napíšete, co během Covidu děláte ve vašem oddíle a co by mohlo sloužit jako inspirace pro ostatní. Jako autora článku rádi uvedeme vás nebo váš oddíl. 

Rady a tipy

Několik obecných tipů, co je možné dělat. Tento text průběžně rozšiřujeme.

Vyzkoušejte online schůzky
Jednou za čas je fajn se vidět s kamarády, popovídat si, něco si zahrát. Ale s online schůzkami to není nutné přehánět, děti sedí před počítači celý den v rámci výuky.

Samostatné činnosti

Navrhněte činnosti, kterým se děti mohou věnovat samostatně. Uspořádejte různé soutěže, výzvy. Nezapomeňte také vhodně prezentovat výsledky. Příkladem může být např. fotosoutěž nebo výtvarná činnost na dané téma.

Dostaňte děti ven

Najděte důvody, proč by děti měly vyrazit alespoň na chvíli ven a trochu se hýbat. Opět jsou vhodné různé výzvy – např. soutěž v běhu, stavění soch ze sněhu…

Manuální činnost

I ta dnes dětem poměrně chybí. Navrhněte např. různé vystřihovánky, tvorbu modelů…

Hry

Her na dálku pro více účastníků není mnoho, ale existují. Nezapomeňte, že hra je pro každou schůzku důležitá, tím více pro online schůzku.

Nepřehánějte to

Program je určitě fajn, ale nepřehánějte to s úkoly na doma.  Většina dětí je v době úplného uzavřená zahlcena školou, tak ať se ze zábavy nestane otrava.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This