Hraj Ostrov 70 s námi

Nepropásni historický okamžik a zahraj si s námi! Celý týden od 20. dubna hrajeme společně hru Ostrov 70. Využij čas nouzového stavu! Poprvé na Ostrově nápadů hrajeme přes internet hru pro oddíly i jednotlivce, které se může zúčastnit každý.

Hra potrvá týden kromě víkendu. Každý všední den vyhlásíme další kolo hry, celkem můžeš hrát s námi 5 dní. Zúčastnit se může kdokoliv i zpětně, stačí mít chuť co nejlépe rozmístit na plánku ostrova čtyři typy krajiny.

Hra slouží nejen k příjemnému využití nežádaného volna. Můžeš změřit své síly s dalšími hráči, najít to nejlepší řešení mapy ostrova a rozmístit vylosované typy krajiny. A co víc, jakmile si hru Ostrov 70 zahraješ, můžeš ji pak hrát sám doma se svými sourozenci, s rodiči nebo s kamarády z oddílu.

Jak si s námi zahrát – sestav tým

Sestav tým pro tuto hru. Můžeš hrát sám nebo s některým kamarádem či sourozencem, se kterým se můžeš radit. A pokud se ti zdá, že hru nezvládneš ani v týmu s bráchou či sestrou, pozvi do týmu některého z rodičů. Můžeš doma mít i soupeře – budeš lepší ty s tátou, nebo tvůj bratr či sestra s mámou? Počet ani věk členů týmu není omezen.

Zkušební hra a pravidla

Hru Ostrov 70 si hned se svým týmem vyzkoušej. Pravidla včetně zkušební hry najdeš v článku Hra Ostrov 70 pro každého.  Ke hře stačí jen mít připravený vytištěný prázdný plánek ostrova a můžeš hned začít! A pokud nemáš tiskárnu, můžeš si plánek ostrova jednoduše nakreslit podle následujícího obrázku. Dne 21. dubna jsme do článku s pravidly hry přidali pdf s kartičkami pro losování hry od čtenáře Petra.

Hrací plán hry Ostrov 70 si můžeš vytisknout ze souboru pdf u článku s pravidly.

Začni hned!

Na konci tohoto článku jsou už vylosovaná první kola. Jak si přečteš pravidla a zahraješ zkušební hru, můžeš se svým týmem hned začít přemýšlet, kam umístíš obrazec prvního kola a po něm můžeš odkrýt další kolo.

 Jak bude pokračovat hra na našem webu?

Každý den počínaje 20. dubnem se na konci tohoto článku objeví další vylosované kolo s typy krajiny pro Tvůj ostrov. Podle pravidel musíš v každém kole umístit do svého plánku obrazec s vylosovanými typy krajiny.

Vynechaný den

Když nestihneš některý den zahrát vylosované kolo, nic se nestane. Jakmile budeš mít čas, odkryj si první nezapsané kolo, zaznamenej podle pravidel do plánku a další kola odkrývej postupně vždy až poté, co umístíš obrazec předchozího kola do plánku ostrova.

Plánek a losovací kartičky v úpravě čtenáře Petra jsme přidali do článku s pravidly hry.

Pozdější přihlášení

Pokud najdeš naši hru na webu pozdě a bude již v plném běhu, vůbec to nevadí. Až do ukončení posledního kola můžeš kdykoliv poslat svoji týmovou přihlášku redakci a pak projít celou hrou na internetu, jedno kolo po druhém. Jde o hru, takže kdo by postupoval proti pravidlům, poškodí jen sám sebe.

Online hra – losování jednotlivých kol

1. kolo vylosováno 15. 4.

2. kolo vylosováno 20. 4.
3. kolo vylosováno 21. 4.

4. kolo vylosováno 22. 4.


5. kolo vylosováno 23. 4.


6 a 7. kolo vylosováno 24. 4.

Vymysli jméno týmu a dej o sobě vědět

Abychom věděli, kolik hráčů hraje naši hru, vymysli svému týmu pěkné jméno a pošli do redakce nejpozději po dokončeném druhém kole mail se zprávou o své účasti, nebo totéž dej do komentářů u článku. Je to důležité pro redakci, abychom věděli, kolik týmů se zúčastní hry.

Zašli výsledky

Po posledním kole hry sečti pečlivě svůj dosažený počet bodů (viz pravidla). Pokud se chceš zúčastnit soutěže s vyhlášením vítězů, napiš dosažený počet bodů a jméno svého týmu do komentářů k článku, nebo nám pošli mail do redakce Ostrova nápadů. Vyhlásíme vítěznou trojici a všechny vítěze poprosíme o naskenování nebo vyfotografování a zaslání vyplněného plánku jejich ostrova pro herní archiv redakce.

Redakce přeje všem zúčastněným dobrou zábavu a jasnou mysl.

Vyhlášení výsledků dne 27. 4.

Děkujeme všem účastníkům za zaslané výsledky, průměrný zisk byl 58,8 bodu. Výsledky jsme sestavili v pondělí 27. dubna podle bodů z dosažených výsledků, které do té doby došly. Nejmenší počet bodů byl 55 (hned u tří účastníků) a poté se výsledky celkem rovnoměrně rozložily. Zde jsou nejlepší tři z našeho žebříčku:

1-2. Hanička + Hop …  64 bodů  

1-2. Robinson …………. 64 bodů 

3.  Světluška …………… 63 bodů

Prosíme vítěze, aby nám do archivu redakce poslali naskenovaný (nafocený) plánek jejich ostrova (někteří to již udělali). A samozřejmě všem vítězům moc blahopřejeme.  Doufáme, že se hra líbila a připomínáme, že si ji můžete kdykoliv zahrát sami doma.


Počet komentářů: 22

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This