Získej knihu Správnou stopou

Chceš mít doma unikátní vzpomínku? Chceš přispět do oddílové knihovny legendární příručkou s podpisem autora? Stačí jen maličko a kniha Správnou stopou může být Tvoje!

Máme v redakci malý dárek pro naše čtenáře, knihu Správnou stopou podepsanou autorem Vladimírem Roglem. Je určena pro všechny, kteří třeba i maličkostí přispějí k výměně zkušeností na webu Ostrov nápadů.

Právě tenhle výtisk může být Tvůj!

Připravujeme rozhovor s Vladimírem Roglem

Na Ostrově nápadů brzy vyjde velký rozhovor autorem legendárních tábornických knih Správnou stopou a U táborového ohně a dalších šesti knížek. Debata se samozřejmě točila kolem psaní pro táborníky. Legendární autor k tomu řekl:

„Je třeba začít psát o tom, co člověk zná a co má kolem sebe. Tábornické psaní chce praktické zkušenosti. A pokud už člověk něco napíše, měl by si ověřit, jestli to, co říká, je skutečně správně. Důležité také je, a já jsem na to vždycky kladl důraz, aby příručky měly hodně ilustrací, obrázků či fotografií.“

Jak vyhrát podepsanou knihu?

Podobný úkol máme i pro Tebe. Napiš o svém táboře, o zajímavé hře či o tábornické činnosti a připoj pár fotek pro inspiraci ostatním. Můžeš i jen velmi stručně popsat námět, hru, fotku, nebo přepsat zápis z kroniky, pokud se necítíš na celý článek. My si s tím poradíme.

Čas máš do 15. prosince. Pak vložíme všechny zúčastněné do osudí a autor vylosovaného příspěvku dostane pod stromeček malý dárek v podobě knihy podepsané Vladimírem Roglem.

Titulní stránka s podpisem autora.
Titulní stránka s podpisem autora.

Do losování budou zahrnuty příspěvky všech čtenářů (kromě redakčních článků samozřejmě), které přišly či přijdou do redakce od začátku září do poloviny prosince. Takže všichni, kdo po prázdninách přispěli na Ostrov nápadů se mohou těšit na možnost výhry.

Soutěž je již ukončena a kniha je předána vítězi, jak si můžeš přečíst v článku, který vyšel těsně před Vánocemi 2018.

Knihy Vladimíra Rogla

Populární knížky Vladimíra Rogla vyšly v několika vydáních, první byla příručka U táborového ohně v roce 1968 a hned po ní kniha Správnou stopou v roce 1969. Postupně napsal celkem osm knížek.

Zatím posledním vydáním byly reprinty dvou knih v Nakladatelství Pragoline, v roce 2016 vyšla kniha U táborového ohně a v nyní v roce 2018 kniha Správnou stopou. Pokud o novém vydání knih nevíš, můžeš si přečíst naši recenzi. Chceš-li některou z knížek koupit sobě nebo někomu pod stromeček, jsou k dostání u všech knihkupců nebo přímo v Nakladatelství Pragoline, jk.artstar@volny.cz

Právě knihu Správnou stopou věnovalo pro naši soutěž nakladatelství Pragoline, kterému moc děkujeme. Požádali jsme autora, jestli by mohl podepsat knihu pro ty čtenáře, kteří přispějí i třeba maličkostí pro všechny ostatní na webu Ostrova nápadů. Ochotně souhlasil a my tak můžeme slíbit neobyčejný vánoční dárek.

 


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This