Virtuální prohlídka výstavy Fenomén Vandrovní knížky

Výstava Fenomén Vandrovní knížky ve Vodárenské věži Letná byla výrazně zkrácena koronavirovou epidemií. Prohlédněte si ji alespoň virtuálně jako inspiraci pro psaní vlastní vandrovní knížky z cest, výletů i táborů.

O výstavě Fenomén Vandrovní knížky

Podívejte se, jak se vandrovní knížky psaly dříve a jak se píšou dnes třeba pod názvem cestovní deník. Dozvíte se, jak psal cestovní deník A. B. Svojsík, jak propagoval vandrovní knížku Miloš Zapletal, či jak nabádal Jaroslav Foglar ke sbírání razítek. Ale zároveň uvidíte, jak kreslí své nevelké cestovní deníky současný výtvarník Michal Cihlář.

Inspirativní výstavu Fenomén Vandrovní knížky ve Vodárenské věž Letná (září 2020 – leden 2021) poznamenala epidemie koronaviru. Připravili jsme proto její internetovou podobu.

Vernisáž výstavy proběhla 8. září 2020.

Výstava byla s ohledem na epidemiologickou situaci prodloužena do 7. ledna 2021. Připravuje se také putovní pokračování výstavy v roce 2021. Aktuální informace o výstavě i o jejím putovním pokračování najdeš na speciální straně Vandrovní knížka.

V tomto článku najdete všechny výstavní panely, i když samozřejmě vystavené originály vandrovních knížek taková virtuální prohlídka jen těžko nahradí. Ani připravené hry si není možné tak jednoduše zahrát. Ale o vandrovních knížkách se dozvíte mnoho nového.

Přijměte pozvání na virtuální podobu výstavy a podle chuti a nálady zkuste začít psát svou vlastní Vandrovní knížku s velkým V. Garantujeme, že už za pár let budete mít jistotu, že to byl dobrý nápad.

Virtuální prohlídka výstavy 

Prohlédněte si jednotlivé panely a vitríny výstavy.

Návod na prohlížení

 • Při najetí myší můžeš pomocí lupy prohlížet detaily a číst texty na panelech výstavy.
 • Při kliknutí na náhled panelu  se tento otevře na nové záložce ve velkém rozlišení.

Přejeme dobrou zábavu.

Hodně elánu do psaní vandrovních knížek přeje redakce.

Texty Ostrova nápadů průběžně aktualizujeme, tento článek byl naposledy upraven 6/2021.

Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat? Máte čím přispět? Napište nám!

 • Zobrazit člálnky a hry na téma Covid

 • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
  Vybíráme z tématu Covid

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Share This