Ptačí hlasy online

Pomůcky: připojení na online schůzce
Orientační čas: 20 min

Před delším časem jsme uveřejnili recenzi online hry „Poznáváme hlasy ptáků“. Využijte hru pro svoji družinu nebo oddíl v době online schůzek.

Online hra Poznáváme hlasy ptáků na webu Ornita.cz obsahuje několik kvízů, které je možné zdarma využít.

Náš článek stejného názvu z roku 2018 byl napsán jako recenze hry, dozvíte se v něm o kvízech více podrobností.

Tentokrát máme námět pro využití jako hru pro online schůzky v současné době koronavirové. Při online schůzce si mohou všichni otevřít stránku hry, plnit úkoly jednotlivě v novém okně, a pak se vrátit do společné online schůzky:

Hra 1 – Poznej naše ptáky podle obrázku. Ve hře „České názvy“ se přiřazuje obrázek ptáka (vždy 6 možností) k českému názvu. Na obrazovce hry je zobrazena časomíra i počet celkem poznaných ptáků. Je tedy možné aby proti sobě hráli všichni na dálku, kolik názvů správně přiřadí každý hráč za 5 minut, nebo za 10 minut (případně pokud pozná všechny dřív, tak v jakém čase). Celkem je ve hře 36 ptáků.

Hra 2 – Poznej hlasy našich ptáků. Mnohem těžší je hra „Hlasy“, ve které se přiřazuje obrázek ptáka (opět vždy 6 možností) ke hlasu ptáka. Princip je stejný, na obrazovce je opět čas hry i počet celkem poznaných hlasů. Kolik hlasů pozná každý hráč za pět minut nebo za 10 minut.

Hra 3 – Za jak dlouho poznáš obrázky/hlasy 10 (…20, všech 36) ptáků. Obměnou je úkol, za jak dlouho pozná každý hráč určený počet ptáků/hlasů. Například 10, 20 a pro fajnšmekry všech 36. Nevýhodou je, že každý hráč bude mít jiný čas. Hru je možné zadat na konci schůzky jako úkol a každý hráč pošle svůj výsledek mailem.

Hra 4 – Na počet chybných odpovědí. Ve hře se při chybném určení obrázku/hlasu neukazuje správný výsledek, ale hra jen ohlásí chybu. Je možné zahrát si hru na počet chyb. Tedy kolik obrázků/hlasů pozná hráč než udělá 5 (10) chyb? Chyby se ale na obrazovce nesčítají, takže si je musí každý hráč počítat sám.

Hra 5 – společná hra. Online hráči vidí/slyší na sdílené obrazovce všichni stejné obrázky/hlasy ptáků a společně se snaží odpovědět správně na otázky kvízu ptáků/hlasů. Kooperativní hra, jejímž účelem je získat společně co nejvíce bodů. Ke každé otázce může být před kliknutím na odpověď diskuze, proč to má být ten či onen pták/hlas, což přispěje ke znalostem všech  zúčastněných.

Podobně je možné využít i kvízy „Odborné názvy“ a „Anglické názvy“, ale to jsou již těžší kvízy, které jsou pro dětské kolektivy, které se nespecializují na ornitologii, příliš odborné.

Jistě přijdete na další varianty hry. Budeme rádi, když nám je pošlete a my je budeme moci do článku přidat pro ostatní.

 

 

 

Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat? Máte čím přispět? Napište nám!

  • Zobrazit člálnky a hry na téma Covid

  • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
    Vybíráme z tématu Covid

    Přidat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Share This