Krycí jména online

Pomůcky: webový prohlížeč
Orientační čas: 30 min

Společenskou hru Krycí jména asi není potřeba podrobněji představovat. Vyzkoušejte zdarma její online verzi. Hrát je možné vzdáleně ve webovém prohlížeči, třeba během online schůzek v době koronavirové.

Pokud hledáte vhodnou náplň pro online schůzky (psáno v době koronavirových omezení), může vám přijít vhod tato hra. V krabicové podobě ji asi většinou znáte, jde o party hru pro dva týmy o libovolném počtu hráčů. Týmy hádají podle nápověd svého hlavního špióna, která slova v tabulce jejich týmu patří.

Oficiální online varianta této hry je zdarma k dispozici na adrese

Můžete ji hrát na dálku ve více lidech přes internet. A zde najdete podrobná pravidla, která platí i pro online verzi.

K vlastní hře budete potřebovat kromě webového prohlížeče ještě vhodný nástroj na online komunikaci a chatování (Meet, Zoom,…).

A jak to celé funguje

Jeden hráč založí na výše uvedené adrese místnost (stává se správcem místnosti). URL adresu této místnosti zkopíruje a pošle ostatním hráčům (do chatu, mailem,…), kteří se na ni proklikem připojí.

Správa hráčů a URL místnosti

Při připojení si hráč vybere svoji přezdívku. Není potřeba žádná registrace.

Hráči se náhodně rozdělí do týmů. V týmu se mezi sebou domluví, kdo se stane vrchním špiónem.

Správce poté nastaví a spustí vlastní hru.

Spuštění hry

Hlavní špioni mají samozřejmě jinou obrazovku než běžní členové týmu (ostatní hráči) a obrazovka se mění podle toho, kdo je na tahu.

Hlavní špion, který je na tahu, může dát svému týmu nápovědu. Buď přes samotnou aplikaci, nebo ústně přes chat či video.

Hlavní špion dává nápovědu.

Tým po dohodě (opět přes chat mimo aplikaci) hádá a označuje odpovídající kartičky.

Tým označuje kartičky, které patří k nápovědě.

Ovládání hry je poměrně intuitivní. Přesto doporučujeme si vše vyzkoušet před hraním naostro. Vedoucí by se měl předem dobře seznámit jak s pravidly, tak s ovládáním online aplikace (může si nasimulovat více hráčů např. v anonymních oknech prohlížeče). Dokáže pak lépe poradit a vést ostatní hráče během „ostré“ hry.

Hra Krycí jména je jednou z možností, jak na schůzce nebo s kamarády strávit komunikativní a docela zábavné chvíle i na dálku a s vyloučením bezprostředního kontaktu, který aktuálně není možný. Další podobné hry najdete v záložce prostředí/online hry. Přejeme dobrou zábavu a brzký konec koronavirových omezení.

Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat? Máte čím přispět? Napište nám!

  • Zobrazit člálnky a hry na téma Covid

  • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
    Vybíráme z tématu Covid

    Přidat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Share This