Papírové vystřihovánky od Canonu

Máte rádi papírové vystřihovánky? Na webu „Creative Park“ najdete opravdu velkou sbírku volně dostupných vystřihovánek připravených k vytištění. Vyrobte si třeba vlastní zoologickou zahradu.

Práce desetiletých dětí
Práce desetiletých dětí

Vystřihovánky nabízí firma Canon jako reklamu na své tiskárny a tonery. Na jejich webu Creative Park najdete stovky volně dostupných/stáhnutelných vystřihovánek vhodných jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší modeláře.

Web má několik hlavní sekcí, klasické vystřihovánky najdete v sekci Paper craft. Kromě vystřihovánek jsou zde také připraveny pohledy, alba, kalendáře, různé dekorace a mnoho dalšího.

Mnoho různých domácích mazlíčků.

Vystřihovánky jsou rozděleny do několika kategorií, najdete zde například Zvířata, Hračky, Dopravní prostředky, Architekturu… Každá kategorie má ještě několik podskupin. O pestré nabídce Vás snad přesvědčí obrázky tady všude kolem. Nejobsáhlejší a nejzajímavější je nabídka různých zvířat.

Vystřihovánky brouků a různého hmyzu.

Vystřihovánky jsou přizpůsobeny k vytištění. Stačí je stáhnout v PDF formátu, který obsahuje jednu nebo více stránek o velikosti A4. K tisku tak stačí obyčejná barevná inkoustová tiskárna. Doporučujeme pouze tisknout na trochu silnější papír, vhodná gramáž je 120-160 g. Ke každé vystřihovánce je také k dispozici obvykle velmi podrobný návod (nijak nevadí, že je v angličtině, obvykle jde hlavně o obrázky).

Divoká zvířata.

Využití vystřihovánek

 • Jednodušší vystřihovánky mohou posloužit jako vhodná náplň pro zimní schůzky dětských oddílů, dají se postavit opravdu za chvilku.
 • Nebo můžete uspořádat oddílovou soutěž.
 • A nebo si můžete vystřihovat jen tak pro radost.
Dinosauři

Co budeme potřebovat

K výrobě vystřihovánek stačí

 • ostré nůžky
 • disperzní lepidlo (Herkules)
 • pravítko a tupý nůž (příborní) na rýhování hran
 • může se hodit skalpel a pinseta.

A pak už stačí jen trochu trpělivosti a šikovnosti.

Osobní zkušenost

Slepil jsem si jednoduchou vystřihovánku gekona. Stavba mi zabrala necelé 2 hodiny.

Můj gekon leopardí
Můj gekon leopardí

S kvalitou jsem byl velmi spokojen. Návod byl podrobný a přehledný. Vystřihovánka je dobře promyšlená. Vše na sebe dobře pasovalo, přestože se jedná o poměrně složité tvary. Díky „montážním otvorům“ na bříšku a dodržení postupu daného návodem se ke všem spojům dalo bez problému dostat.

Montážní otvory pro snadný přístup ke všem spojům.
Montážní otvory pro snadný přístup ke všem spojům.

Další obrázky

A pro inspiraci několik dalších ukázek:

Mořská želva.
Model velryby
Vystřihovánka hrocha
Bernardýn i s rumem

 

Zdroj všech obrázků je web Creative Park.

Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat? Máte čím přispět? Napište nám!

 • Zobrazit člálnky a hry na téma Covid

 • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
  Vybíráme z tématu Covid

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Share This