Hon na lišku

Pomůcky: Šátky, lišky
Orientační čas: 20 min

Hon na lišku je honička s šátkem vzadu za pasem. Šátek vlaje jako liščí ocas a komu je vytržen, končí. Každý se snaží ubránit svůj ocas co nejdéle a nasbírat co nejvíce ocasů od ostatních lišek.

Článek je výňatkem z knihy Výpravy do přírody, ve které jsou popsány zážitky z výprav oddílu Rysů a jejich vedoucího Zubra.

Honičku zná každý, ale my jsme si oblíbili divokou honičku s šátkem volně zastrčeným vzadu za pasem. Honička spočívá ve snaze připravit soupeře o jeho šátek. Šátky vlají při běhu jako liščí ohony, odtud název „hon na lišku“. Hraje každý proti každému, a tak když honíš jednoho, může ti další klidně vytáhnout tvůj šátek a je konec. Honit totiž smí pouze ten, kdo má svůj šátek za pasem a jakmile o něj přijde, musí opustit herní pole. Vítězem je ten, kdo zůstane poslední s šátkem na bojišti.

Obměna. My jsme každé kolo hry končili už při posledních třech finalistech. Všichni si pak spočítali „ulovené“ šátky, finalisté si přidali bod za výdrž a teprve po několika kolech byl vyhlášen celkový vítěz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This