Horizontální lanová síť

Pomůcky: lana
Orientační čas: 1 hod

Ačkoliv se horizontální lanová síť nachází nízko nad zemí, její přelézání je náročné. Na síti můžeme například soutěžit, kdo ji za časový limit vícekrát přeleze.

Mezi oblíbené lanové hry patří právě přelézání horizontální lanové sítě. Velkou výhodou je relativní nenáročnost stavby této sítě, nepotřebujeme k tomu horolezecké vybavení a šplhání do velkých výšek.

Horizontální lanová síť
Horizontální lanová síť.

Stavba sítě

Vybereme místo, kde jsou vhodně umístěné stromy, aby tvořily nosné sloupy sítě. Síť vyplétáme ve výšce cca 1 m a dobře napínáme (stejně se trochu prověsí). Je dobré spojovat i jednotlivá křížení lan. Na stavbu používáme statická, nikoliv dynamická lana.

Půdorys sítě
Půdorys sítě.

Síť se při lezení stejně obvykle trochu povoluje. Je dobré ji po každém odehraném kole trochu dopnout.

Hra

Her se dá na síti vymyslet více. Jedna z možností je hra na družiny, kdy se soutěží, která družina udělá za daný časový interval (20 min) více přelezů od startu do cíle. Je také možné přenášet malé předměty (např. pingpongové míčky) a těmi vlastně přelezy počítat.

Dle velikosti sítě můžeme omezovat, kolik lidí z družiny může být naráz na síti.

Přidáváme pravidlo o nedotýkání se stromů – je možné se dotknout stromů pouze na startovní a cílové bráně (kde se pomocí nich může na síť vylézat a slézat). Stromů na trati je zakázáno se dotýkat.

Horizontální lanová síť
Horizontální lanová síť.
Horizontální lanová síť
Horizontální lanová síť.

Téma Lano

Získali jste pro svůj oddíl lano? Lano, lanové překážky a hry s lanem jsou pro tábornické oddíly zpestřením výprav i táborů a příležitostí k hravým i k náročnějším pohybovým aktivitám.

  • Zobrazit člálnky a hry na téma Lano

  • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
    Vybíráme z tématu Lano

    Přidat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Share This