Přehazovaná s tenisákem

Pomůcky: Tenisák
Orientační čas: neurčeno

Přehazovaná je jednoduchá, rychlá hra, na kterou stačí pouze louka a tenisák. Družstvo se snaží udělat co nejvíce přehozů (přihrávek) mezi sebou a druhé družstvo se jim v tom snaží bránit.

Tato přehazovaná je velmi nenáročná na přípravu a s oblibou si ji zahrajete, když vám na výpravě zbude trocha času.

Stačí se rozdělit na dvě družstva. Členové družstva si mezi sebou hází tenisák a snaží se udělat co nejdelší nepřerušenou sérii přehozů (při které míč nespadne, nebo se ho nedotkne soupeř). Soupeř se naopak snaží přehozům zabránit, tenisák chytit nebo zvednout ze země a zkoušet vlastní přehozy.

Počítají se jen čistě chycené přehozy. Jakmile se tenisák země nebo soupeře, začíná se počítat znova (ať už míček uchvátí kterékoliv družstvo).  S míčem se smí běhat. Území stačí vymezit jen zhruba, nejsou potřeba přesné hranice. Vítězí družstvo, které má největší počet přehozů. Pro větší atraktivitu je možné určit vítěze podle součtu tří nejlepších přehozů každého družstva (je pořád o co se snažit, i když se jednomu družstvu povede delší šňůra). To už je ale nutné nejlepší přehozy zapisovat, což je pro už jednoduchou hříčku určitá komplikace a vyplatí se pouze, pokud se přehazovaná hraje jako součást větší série her.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This