Přenášení nafukovacích balónků

Pomůcky: nafukovací balónky
Orientační čas: 2 hod

V této hře si děti užijí velké množství nafukovacích balónků. Cílem je pronést najednou co nejvíce balónků po stanovené trase, neupustit je a neprasknout.

K této hře budeme potřebovat hodně nafukovacích balónků (cca 15 ks na jednoho hráče). Hodí se i nějaká pumpička, která usnadní nafukování takového množství.

A o co vlastně jde? Cílem družiny je pronést určenou trasou co nejvíc nafukovacích balónků. Ale pozor, hra není tentokrát na rychlost. Každý hráč smí projít trasu pouze jednou. Jde tedy o to pobrat naráz maximální množství balónků, na trase je nepustit a neprasknout a bezpečně je donést až do cíle.

Balónky není možné na sebe nijak přivazovat, vše je nutné držet v rukou, v náručí, v puse apod.

Pokud balónek hráči na trase upadne (tj. dotkne se země) nebo praskne, tak nejenom že se počítá jako nepřenesený, ale ještě za něj družina dostane trestný bod (tj. jeden z přenesených balónků se jim odečte). Slouží to jako motivace, aby hráči dobře zvážili, co je v jejich silách.

Na startu si mohou hráči pomáhat s nakládáním (tam může ještě balónek upadnout). I během cesty na trase si jednotliví nosiči mohou pomáhat (ovšem už za dodržení podmínek). Kdo dojde do cíle a odloží své balónky, už ostatním pomáhat nemůže.

Na průchod trasy dáme družině celkový limit (např. max 30 min). Družiny hrají jednotlivě (aby se soutěžící navzájem nepletli).

Délka trasy by měla být 100-200 m. Může jít o lesní cestu, kterou můžeme zpestřit různými překážkami  – umělými nebo přírodními (slalom, lávky, přelézání-podlézání lana, křoví, větve…).

Vítězem se stává ta družina, která v průměru na člena přenese nejvíce balónků.

Na startu a v cíli je dobré dávat balónky na nějakou plachtu, jinak budou praskat.

E

Na celé hře je efektní velké množství nafouknutých balonků, které se v cíli hromadí, jak jednotliví členové družiny přidávají svůj náklad.

Pokud nemáte dostatek balonků, je možné vystačit s balonky jen pro jednoho hráče (tedy cca 15 ks) a udělat hru štafetovou, kdy (samozřejmě na kratší trati) nese balonky vždy jen jeden hráč a skóre každé dužiny narůstá postupně. Ostatní pravidla jsou stejná.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This