Závod nosítek

Pomůcky: dle materiálu na výrobu
Orientační čas: 3 hod

Vyrobte nosítka, na kterých je opravdu možné nést člověka. S těmito nosítky pak uspořádejte závod.

Tato hra má dvě části. V první mají družiny v daném čase a jen s pomocí dostupného materiálu vyrobit nosítka. V druhé části se s těmito nosítky pořádají závody.

Výroba nosítek

Na výrobu nosítek určíme maximální čas, např. 2 hodiny. Družiny dostanou omezené množství materiálu, v našem případě jen dvě prádelní šňůry a dále jen to, co najdou v lese. Nosítka musí unést člověka (viz dále pravidla závodu).

Výroba nosítek
Výroba nosítek.

Během výroby je možné připravit také náhradní díly, případně celá náhradní nosítka. Dobré je také nepodcenit testování, závod bude dlouhý, nosítka se nesmí rozpadnout a také nesená osoba musí být v alespoň trochu pohodlné pozici.

Závod nosítek

Po uplynutí doby na výrobu začíná závod nosítek. Je určená poměrně dlouhá trasa (cca 2 km). Družiny s nosítky vyráží na tuto trasu. Podmínkou je, že v nosítkách je vždy někdo nesen. Zároveň každý z družiny (i ten nejtěžší) musí být nesen alespoň jednou – po určitý minimální čas (dle délky trasy a počtu lidí v družině).

Nesený hráč musí ležet volně, tj. nesmí se sám aktivně přidržovat (např. pověsit se na tyč).

Pokud se nosítka rozpadnou, je možné je během cesty opravovat, či vyměnit za náhradní. Po tu dobu se samozřejmě není možné pohybovat.

S každou družinou vyráží na trasu jeden rozhodčí, který kontroluje střídání a dodržování podmínek.

Vítězí ta družina, která dorazí do cíle jako první.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This