Táborový kontejner na tříděný odpad

Odpad, který nepatří do odpadní jámy, třídíme na táboře do pytlů a jednou za čas odvážíme. Plastové pytle ale nevypadají moc esteticky, když se delší dobu jen tak někde povalují. Proto jsme postavili tento kontejner.

Je jasné, že do odpadovky je možné sypat pouze odpad, který časem zkompostuje. Zbývají plasty a směsný odpad, který netleje tak snadno. Tento odpad je potřeba z tábora odvézt a než se tak stane, je potřeba ho uložit.

Dříve jsme na odpad, který se z tábora odváží, používali jednoduché popelnice. Mezi čtyřmi kůly byl zavěšený odpadkový pytel a nad ním poklop z krajinek. Toto řešení fungovalo dobře, ale odpadkový pytel nevypadal hezky. Navíc se občas plné pytle několik dnů povalovaly za popelnicemi pod smrkem, než jsme je stačili odvézt.

Proto jsme se jednou rozhodli vyrobit kontejner, který kombinuje popelnice i prostor pro skladování plných pytlů. Funkčně je to vlastně to samé, ale odpadkové pytle jsou zakryté.

Jde o celkem jednoduchou stavbu. V přední části jsou umístěny dva pytle, které se právě plní (plast a směsný odpad). Nad každým pytlem je dřevěné víko, aby do něj nepršelo. Pytel se zavěšuje na rám s hřebíčky.

Zadní část kontejneru slouží jako sklad plných pytlů.  Po zaplnění se pytel jen zaváže a zastrčí dozadu, není nutné ho z kontejneru vůbec vyndavat. Plné pytle se při odvozu vyndají zadní odklopnou stranou.

Více napoví zde přiložené fotky.

Samostatně třídíme také kovový odpad, ale toho není na táboře tolik. Navíc plechovky vypalujeme, aby šly snadněji splácnout, proto nehrozí ani zápach, ani přítomnost strávníků všeho druhu. Kovový odpad proto může zůstat poblíž kuchyně.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This