Volejbalové hřiště

Jednoduché volejbalové hřiště stavíme na každém táboře. Byť nesplňuje všechny požadované parametry, bylo již svědkem mnoha nelítostných zápasů.

Hřiště na volejbal využíváme na táboře ve chvílích volna velmi často.  Vedoucí a starší děti hrají volejbal, mladší děti přehazovanou či některou z verzí volejbalu pro děti . Hřiště sice skoro nikdy přesně nesplňuje předepsané parametry, to ale v ničem nebrání tomu pořádně si zahrát.

Jak postavit hřiště

Pro stavbu se snažíme najít co nejrovnější část na naší ne úplně rovné louce. Na ní vytyčíme kurt, který na zemi vyznačíme provázkem napnutým mezi rohovými hřebíky (zatlučenými až po hlavičku do země).

Správné rozměry hřiště jsou 9×18 m (pro beach volejbal pak 8×16 m). Pokud vaše táborové hřiště bude o něco menší, nic se neděje. Na kurtu by měly být vyznačeny také „trojky“, čáry 3 m od sítě v každé polovině. My je ale obvykle nevyznačujeme, v provázkové verzi by se o ně příliš zakopávalo.

Síť s ocelovým napínacím lankem je potřeba koupit, není to nic drahého. Síť vypneme mezi dva smrkové kůly o délce cca 2,5 m. Ty nejsou zapouštěné do země, ale jsou zajištěné dvěma šikmými úvazy k bytelným kolíkům zatlučeným do země. Úvazy používáme od vojenského stanu, mají dřevěné napínáky. Více viz foto.  Správná výška sítě je 2,43 m pro muže a 2,24 m pro ženy. Naše táborová síť je obvykle ještě o něco nižší.

Síť je potřeba občas dopnout, povoluje se. Stačí vždy přitáhnout napínací úvazy.

Dávejte pozor, abyste v zápalu hry nezakopli o vypínací úvazy a nezranili se o kolíky.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This