Boj o vlajku

Pomůcky: papírové koule, dvě vlajky
Orientační čas: 45 min

Dvě skupiny bojují papírovými koulemi proti sobě. Cíl je jednoduchý, ubránit vlastní vlajku a zároveň ukořistit tu soupeřovu.

Hry, ve kterých se střílí papírovými koulemi, jsou velmi oblíbené. A taková typická „střílečka“ je právě Boj o vlajku. Kromě velkého množství papírových koulí potřebujete již jen dvě vlajky (šátek uvázaný na vhodném klacku).

Bránění vlastní vlajky.
Bránění vlastní vlajky.

Hrajeme ve členitém terénu, kde je hodně možností na schovávání. V případě našeho tábořiště těsně obklopeného stromy, keři a volnými paloučky se ukázalo ideální hrát přímo v prostoru tábora (s vyčleněními místy, kam se nesmí , např. kuchyně, latrina,…).

Každé družstvo má svůj hrad, tj místo, kde začíná a kde má zapíchnutou svoji vlajku. Také zde má zásobu papírových koulí. Hrady nemusí být příliš daleko od sebe (každý na jedné straně tábořiště).

Střelba papírovou koulí.
Střelba papírovou koulí.

Po startu někteří hráči vyráží k nepřátelskému hradu, někteří zůstávají hlídat ten vlastní. Každý si nese libovolné množství koulí ze zásoby. Těmi se snaží trefit nepřítele. Koule je možné sbírat ze země a znovu používat.

Kdo je zasažen, odchází do svého hradu, kde si sedne na zem a čeká jednu minutu (pomalu počítá do šedesáti). Pak se může znovu zapojit do hry.

Hráči se snaží dostat k cizí vlajce, ukrást ji a doběhnout s ní do svého hradu. Jakmile jsou v hradu dvě vlajky (vlastní a ukradená), skupina vyhrává. Kdo běží s vlajkou a je zasažen, musí ji nechat na místě zásahu.

Úspěšný návrat s ukořistěnou vlajkou.
Úspěšný návrat s ukořistěnou vlajkou.

Hra je velmi rychlá a obvykle ji hrajeme na několik kol. A není nezajímavé, že model hry o vlajku se často používá v počítačových hrách, nebo také v paintballu. Papírové koule jsou v prostoru tábora snadněji vysbíratelné a i pokud se nenajdou všechny, tak zmuchlaný papír brzy zetleje a nehyzdí prostředí.

Papírové koule jsou oblíbeným a bezpečným bitevním střelivem.
Papírové koule jsou oblíbeným a bezpečným bitevním střelivem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This