Bouřka, Brtník, Bomba

Pomůcky: bez pomůcek
Orientační čas: neurčeno

Tuto hru hrajeme na všech výpravách. Kdokoliv z vedoucích má právo během cesty zavolat jedno ze slov Bouřka, Brtník, Bomba a ostatní na to musí správně reagovat.

Hra je jen taková blbinka, která zpestřuje cestu. Její pravidla u nás všichni znají, ani se nevyhlašují předem – Bouřka, Bomba nebo Brtník mohou přijít kdykoliv.

Hra je velmi jednoduchá. Kdykoliv během cesty může kdokoliv z vedoucích zakřičet jedno ze slov Bouřka, Brtník, Bomba. Případně ještě uvede číslo, např. „Bouřka na 8“ – a poté počítá do osmi. Ostatní mají čas právě než napočítá do osmi, aby vykonali příslušný úkol (v některém terénu se schovává/opouští zem dobře, v jiném hůř, proto je možnost měnit čas). A jaké jsou úkoly:

Bouřka – je potřeba se schovat tak, aby vás vyvolávající neviděl (ten se po zavolání nehýbá z místa a počítá). Bouřka namočí ty, co jsou vidět.

Brtník – je potřeba dostat nohy nad úroveň země, aby vás brtník nesežral. Tj. např. vylézt na strom, pověsit se na větev, vyskočit na velký kámen… Brtník sežere ty, kterým se to v daném čase nepovede.

Bomba – je potřeba plácnout sebou na zem, nohama k výbuchu (vedoucímu).

Jakmile nebezpečí odezní (a řekne se, koho Bouřka pokropila nebo Brtník sežral), pokračuje se v cestě. Hra se používá pro odreagování při delším přesunu.

Pozor, jde sem brtník
Pozor, jde sem brtník.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This