Lesní kroket

Pomůcky: tenisáky
Orientační čas: 45 min

Máte rádi minigolf a odpalování míčku holemi skrz různé překážky. Pak si zkuste zahrát lesní kroket.

Lesní kroket je zábavná varianta kroketu (nebo minigolfu), kterou si můžete zahrát celkem kdekoliv a nepotřebujete k tomu žádné speciální pomůcky. Jako míček se hodí tenisák. Dále jsou potřeba hole, který si každý vyrobí z vhodného klacku. Dá se hrát i úplně rovný klackem, ale lepší je samozřejmě zvolit trochu hokejkovitý tvar a hůl si pěkně opracovat. A je-li čas, můžeme vyrobit i složitější hole (viz. foto).

Lesní kroket s "lepšími" pálkami.
Lesní kroket s „lepšími“ pálkami.

Pak již stačí vytyčit dráhu s brankami. Branky vyrobíme např. ze dvou klacíků zapíchnutých cca 20 cm od sebe. Kolik branek bude v dráze záleží na vás. Také terén a překážky mezi brankami můžete zvolit libovolně. Dá se hrát na posečené louce i v lese plném klacků a pařezů (tam je to náročnější).

Pravidla hry jsou jednoduchá. Cílem je dostat míček ze startovní do cílové branky (skrz ostatní branky) na co nejméně úderů. Hrát můžeme na jednotlivce či menší skupiny (dvojice, trojice). Ve skupině se v úderech pravidelně střídají.

Nejlepší je, pokud každý hráč či skupina dostane vlastní míček, pak může být v dráze více hráčů najednou a hra rychle odsýpá.

Malé branky tentokrát ze špejlí.
Malé branky tentokrát ze špejlí.

A velmi podobnou hru si můžeme zahrát také s klasickými kuličkami. Skrz menší branky a upravenější (hladší) dráhu cvrnkáme kuličku na co nejmenší počet cvrnků.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This