Na duši s pádlem

Pomůcky: duše od traktoru, pádlo
Orientační čas: 2 hod

Oblíbené pomůcky na vodní hry jsou duše od traktoru. Dají se využít například na jednoduché závody, při kterých duši poháníme pádlem.

Kromě duší od traktoru (či podobného plavidla) budeme na tento závod potřebovat také pádlo. Ideálně kajakářské (dvojlisté), jde to i s kanoistickým. Plavat na duši není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Duše se ráda otáčí a nerada pluje rovně, chce to trochu cviku.

Závody můžeme zorganizovat různě, podle počtu dětí a dostupných plavidel. Můžeme měřit čas jednotlivců či uspořádat vyřazovací turnaj (viz článek Turnajové systémy). My jsme potřebovali, aby mezi sebou soupeřily tři družiny, používali jsme tedy techniku nasazování do trojic. První družina nominuje závodníka, druhá a třetí k němu nasadí jeho soupeře. Vzniknou tak trojice obvykle podobně silných soupeřů, kteří závodí mezi sebou. První dostane 2 body, druhý 1 bod, třetí žádný. Body se sčítají v rámci družiny.

Délku trasy je dobré vyzkoušet, aby nebyla zbytečně dlouhá. Jízda je poměrně namáhavá.

Technika jízdy na duši může být různá, jak dokládají fotografie. Je dobré poskytnout také krátký čas na trénink. Kdo z duše spadne, je vyloučen. Duše smí být poháněna pouze pádlem, nikoliv rukama nebo nohama.

Jízda v kleče
Různé techniky: Jízda vkleče.

 

Jízda v leže
Jízda vleže na břiše i na zádech.

 

Závody trojic
Závody trojic.

 

Závody jsou napínavé i pro diváky
Závody jsou napínavé i pro diváky.

 

 

Počet komentářů: 2

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This