Noční bludiště

Pomůcky: provázky, lightsticky
Orientační čas: 45 min

Bloudit v bludišti může být těžké. A když je navíc ještě tma a bludiště je v lese, je to ještě těžší. Vyzkoušejte tuto noční hru.

Cílem družstva v této hře je prozkoumat provazové bludiště, najít cestu k cíli a co nejrychleji se do tohoto cíle dostat.

Bludiště postavíme z lan a provázku ve vhodném lese (hodí se vysoký, čistý les). Bludiště může být docela veliké, stavěli jsme ho na ploše cca 100 x 100 m.  Má jeden vstup, mnoho odboček, smyček a slepých konců a jeden cíl. Hráči procházejí bludiště tak, že se provázku drží, čili provázek napínáme ve vhodné výšce (cca 1 m). Provázky (lana) by měly být pevné a dobře přivázané, aby nedošlo k jejich přetržení.

Hráči neví, kde je cíl. Ten je označen tak, aby se dal poznat jen po hmatu (například korálky navázanými na laně).

Označení cíle
Označení cíle

A atmosféru celé hře přidá to, pokud do bludiště či jeho okolí umístíme několik barevných lightsticků (svítící tyčinky, dají se levně pořídit).

Pravidla jsou jednoduchá

  • Hraje se v noci
  • Celé družstvo začíná na vstupním provázku, po startu se jim začne měřit čas
  • Hráči se vždy musí alespoň jednou rukou držet lana. Není povoleno přebíhat volně (v bludišti může být pár skrytých strážců, kteří to hlídají).
  • Čas se stopne ve chvíli, kdy jsou všichni členové družstva na cílovém provázku (za korálky).

Hráči nejdříve hledají cíl. Jakmile ho najdou, mohou zpět do bludiště a snaží se ostatní spoluhráče co nejrychleji dovést do cíle.

Hru můžeme výrazně ztížit tím, že hráčům zakážeme mluvit, musí se pak dorozumívat pouze dohodnutými doteky či pohyby (před hrou jim dáme čas na domluvení signálů).

Bludiště osvícené lightsticky,
Bludiště osvícené lightsticky

Fotodokumentace je tentokrát slabší, v noci se špatně fotí :).

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This