Přes vodu s plnou polní

Pomůcky: plavky, další vybavení na cestu
Orientační čas: 1 hod

Zkuste dostat se přes vodu s plnou polní, tedy s veškerým oblečením a vybavením potřebným na další cestu. Motivace je jednoduchá, být na druhé straně rychle a suchý.

Nejde o samostatnou hru, spíše je dobré zařadit tento „úkol“ jako doplněk větší hry či výpravy. My jsme ho použili jako začátek závěrečného úseku celotáborové hry, po absolvování tohoto úkolu čekala družiny ještě celodenní náročná cesta s mnoha dalšími úkoly.

Zadání je jednoduché. Družina začíná na jedné straně rybníka a musí se dostat na druhý břeh, odkud pak smí pokračovat na další cestu. Problém je, že přes vodu musí přepravit také všechno své vybavení, batohy a oblečení tak, aby se co nejméně namočilo. Běžet pak celý den v mokrých věcech není příliš lákavé.

Plavání s batohem v ruce
Plavání s batohem v ruce.

Splnění tohoto úkolu již tak jednoduché není, jak dokazují přiložené fotografie. Plavat s rukama nad hlavou a nést ve vodě jakoukoliv zátěž je velmi namáhavé, pro méně zdatné plavce skoro nemožné. Doporučujeme tedy nedělat „plavací“ část příliš širokou.  Rybník na našich fotkách má tu výhodu, že od poloviny je již mělký a je možné ho pouze brodit. Mladší hráči tedy nosili věci v této části a přes hlubinu přenášeli věci starší členové družiny.

Hru nijak nehodnotíme. Motivací pro „poctivé“ plnění je pouze vidina mokrých věcí na zbytek dne. Pokud to ale družina chce risknout a ušetřit tak čas, nikdo jí nebrání přeplavat v oblečení.

Doporučujeme udělit výjimku na peníze, doklady, mobily… , tedy na věci, které by koupel nemusely přežít.

Na startu - vybaveni na celodenní pochod.
Na startu – vybaveni na celodenní pochod.
Cesta přes vodu je dlouhá. Asi od půlky je již mělko.
Cesta přes vodu je dlouhá. Asi od půlky je naštěstí již mělko.
Ale ani brodění není bez rizika, bahno klouže.
Ale ani brodění není bez rizika, bahno klouže.

 

Boty v ruce
Boty v ruce.
Nebo na hlavě
Nebo na hlavě.

 

Ne vždy vše zůstane suché.
Ne vždy vše zůstane suché.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This