Vánoce na ostrově

Trosečníci na pustém ostrově nemívají příliš šťastné a spokojené svátky, ale na Ostrově nápadů rozhodně očekáváme pohodové a krásné Vánoce.

Není ostrov jako ostrov, na opuštěném ostrově se chudák Robinson na Vánoce nijak zvlášť netěšil. Na Ostrově nápadů naopak Vánoce přivítáme jako pohodový závěr prvního „ostrovního“ roku a jako trosečníci si zatím nijak nepřipadáme.

Je to skutečně tak, náš web Ostrov nápadů má za sebou první zahřívací rok. I když oficiálně se web rozběhl až na jaře 2017, už na konci roku 2016 se začal plnit články o tábornických i zálesáckých dovednostech a hrách. A nejvíce jich přibylo v prosinci 2016.

Naším cílem je udržování a podpora tábornické tradice českých a samozřejmě i slovenských táborů, oddílů, kmenů, klubů i jednotlivců. Přišlo nám škoda, že na webu není příliš článků o šikovnosti a umu na našich táborech.

Dnes je na Ostrově nápadů téměř 200 článků s tábornickými náměty a hrami. Věříme, že stačí zalistovat v nabídce a určitě najdete něco zajímavého i pro sebe a svůj oddíl. Jestli se nám záměr podařil, to musíte posoudit sami.

Základ webu je tedy hotový a nás těší, že články na Ostrově nápadů čtete a zajímáte se o tábornické dovednosti. Na příští rok nás ale čeká další velký úkol. Hodláme zapojit do předávání nápadů i další kamarády, oddíly, kmeny a tábory.

Proč chceme pozvat další kamarády? Protože na každém dobrém táboře se najde plno zajímavých nápadů. Nepřijde vám škoda, aby se o nich nedozvěděli další, kteří je mohou zase rozvíjet a předávat dál? Čím větší okruh přispěvatelů bude, tím zajímavějším a užitečnějším bude náš společný web.

Chtěli bychom k Vánoční pohodě přidat také naše přání. Užijte si klidu a spokojenosti s vánočními dárky od blízkých. Děkujeme, že nás čtete, že šíříte zálesácké umění a tábornické nápady.

A do příštího roku bychom všem rádi popřáli bezpečné zdolávání všech překážek a pro Ostrov nápadů co nejvíce námětů na články od vás, od našich čtenářů. Zkusili jste něco na vlastním táboře? Máte aspoň dvě fotky? Můžete nám poslat i pouhý námět a postarat se tak, aby na Ostrově nápadů byly dárky po celý rok. A příští rok nás může oslavit Vánoce na Ostrově zase o něco víc.

Krásnou vánoční pohodu přeje

redakce Ostrova nápadů

 

 


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This