Papírové koule

Papírové koule jsou ideální střelivo pro spoustu her. Nejsou tak tvrdé jako šišky, dobře se s nimi hází a zásah není nebezpečný. Z novin jich snadno a rychle vyrobíte velké množství.

Papírové koule jsou univerzální střelivo, které využijeme v mnoha různých hrách. Bitvy s papírovými koulemi jsou akční a zábavné.

Papírové koule
Papírové koule

Základním modelem je např. klasická „šišková bitva“, ke které láká množství šišek ležících v smrkovém lese.  Rána šiškou ale může bolet a v horším případě i způsobit zranění, pokud šiška přiletí v nečekanou chvíli nebo z nečekané strany. Papírové koule jsou bezpečné i dospělí s nimi mohou házet poměrně naplno, aniž by hrozilo, že protihráče zraní. 

Vyrobit papírové koule není nic složitého, potřebujeme k tomu jen noviny a vodu. Nejlepší a současně snadno dostupný je klasický novinový papír, různé lesklé a křídové magazíny či reklamní letáky nejsou vhodné. Noviny namočíme do vody (stačí jen ponořit, hned se nacucají), poté je zmuchláme a pevně stlačíme do tvaru koule. Na jednu kouli použijeme ideálně dva dvojlisty běžných novin. Nepoužíváme žádné pojidlo ani lepidlo, koule jsou proto lehké a bezpečné. Vyrobené koule pak necháme několik dnů vysychat.

Výroba koulí
Výroba koulí

Koule se samozřejmě při hrách občas ztratí, ne všechny se vždy podaří posbírat. Několik koulí zapomenutých v lese nezpůsobí žádnou katastrofu, noviny se poměrně rychle rozloží a malá šedá koule není ani pohledově nijak výrazná. To samozřejmě ale neznamená, že bychom koule po každé hře důkladně neposbírali.

Koulí je dobré mít připravenou opravdu velkou zásobu. Obvykle jednou za čas doplňujeme zásoby, každý člen má za úkol vyrobit např. 50 koulí. Koule se dají také snadno nabarvit například podle družinových barev. Her, při kterých se dají papírové koule využít, je opravdu spousta.

 


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This