Květinové online kvízy

Pro pravidelné schůzky a také pro online schůzky se zvláště na jaře hodí kvíz s květinami na osvěžení znalostí. Z pohledu dětských oddílů jsme pro vás vyzkoušeli několik kvízů nabízených volně na internetu.

Snažili jsme se najít volně přístupné kvízy, které by dětské oddíly mohly využít (zvláště v době koronaviru, kdy nejsou možné běžné schůzky, ani společné výpravy). Výsledek bohužel není příliš povzbudivý, kvízů použitelných pro dětské oddíly není mnoho. hodnocení našeho pátrání najdete níže.

Pokud sami máte s volně použitelnými kvízy s jarnímu květinami lepší zkušenosti, určitě nám napište, rádi kvíz do našeho přehledu přidáme.

Kvízy jsme seřadili podle vhodnosti pro dětské oddíly: Při hodnocení jsme použili stupnici 1-5, pro dojem je 1 nejlepší, pro obtížnost je 5  nejtěžší.

 

Rostliny jarní nebo letní?  Vojenské lesy a statky dětem

Deset kreslených obrázků květin, u kterých se postupně určuje, zda patří k jarním nebo letním květinám. Vyhodnocení kvízu je po deseti otázkách. Kvíz je možné opakovat, květiny se obměňují. Kresby květin jsou docela malé, ale rozkliknutím se zvětší. Patří mezi nejlepší z uvedených kvízů.

Dojem 2, obtížnost 3

 

První jarní květiny  Kvíz na webu Berneška.cz

Kvíz je dobře zpracovaný, obsahuje  nejznámější jarní květiny a může se použít opakovaně (otázky se obměňují). V deseti otázkách se vybírá ze čtyř nabízených názvů květin. Pro dokončení kvízu je třeba kliknout na hodnocení, které obsahuje srovnání s průměrnými odpověďmi a čas luštění. Pro odhalení chyb je třeba další kliknutí.

Dojem 1, obtížnost 2

 

Poznej jarní květiny  Kvíz na webu Wordwall.net

Stránky Wordwall.net jsou primárně určeny spíše pro učitele. ale vedoucí oddílů zaujme také. Volně využitelných kvízů jarních květin, vhodných pro online použití, je na stránkách více. Vyzkoušeli jsme jeden a je zábavný, protože volitelné šablony téhož kvízu dovolují hrát jako kvíz, pexeso i bludiště. Dlouhá řada dalších kvízů jarních květin je k vyzkoušení zde  a velké možnosti tvoření vlastních kvízů a příprav schůzek jsou také v placené části webu.

Dojem 1, obtížnost 1-3

 

Poznáš jarní květy?  Kvíz na webu Alík.cz

Kvíz patří mezi jednorázově použitelné lehčí kvízy pro menší děti. Ve dvanácti otázkách (vždy stejných) se vybírá ze tří nabízených názvů květin. Dojem výrazně kazí skutečnost, že správná je vždy první odpověď (a to i v jednom případě, kdy byla na prvním místě nesmyslná odpověď). Na druhou stranu jde skutečně o nejznámější jarní květy. Pro dokončení kvízu je třeba kliknout na hodnocení. Plusem jsou odkazy na herbář u každé květiny.

Dojem 3, obtížnost 1

 

Poznej jarní rostlinu podle popisu   Kvíz na skolakov.eu

Kvíz je odlišný tím, že celkem 7 jarních květin lze poznávat buď jen podle popisu (obtížné), nebo po kliknutí i podle fotografie. Výběr ze tří možností se vyhodnotí hned po zvolení fotografie, správná odpověď zezelená, špatná zčervená. Celkové hodnocení kvíz nemá, otázky se nemění.

Dojem 3, obtížnost 1 (poznávání podle popisu 3)

 

Poznáte nejběžnější luční květy?  Idnes.cz/hobby

Deset otázek s detailními fotografiemi květů, kvíz nabízí u každé otázky tři možnosti. Hodnocení je jak u každé otázky, tak na závěr celkem zajímavé celkové hodnocení. Kvíz je vždy stejný, nejde o jarní květiny, pro děti je bohužel příliš těžký.

Dojem 2, obtížnost 4

 

Vyznáte se v květech? Vyzkoušejte si jarní poznávačku.  Kvíz na webu Aktuálně.cz

Celkem 14 moc hezkých fotografií jarních květin, keřů  stromů, vždy se třemi nabízenými možnostmi. Závěrečné hodnocení velmi těžkého kvízu moc nepovzbudí. Kvíz není vhodný pro děti, ale pro velmi dobré znalce.

Dojem 4, obtížnost 5

Texty Ostrova nápadů průběžně aktualizujeme a doplňujeme, tento článek byl naposledy upraven 3/2021.

Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat? Máte čím přispět? Napište nám!

 • Zobrazit člálnky a hry na téma Covid

 • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
  Vybíráme z tématu Covid

  Téma Jaro

  Až bude možné vydat se na výpravu, můžete se inspirovat články s jarními náměty a aktivitami z Ostrova nápadů. Najdete je v tomto souhrnném tématu včetně oblíbených jarních her.

 • Zobrazit člálnky a hry na téma Jaro

 • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
  Vybíráme z tématu Jaro

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Share This