Vandrovní knížky v Českých Budějovicích

Nechte se inspirovat k psaní vlastní vandrovní knížky. Výstavu Fenomén vandrovní knížky, kterou vloni omezil koronavirus, je možné přes prázdniny 2021 shlédnout v Českých Budějovicích.

Redakce Ostrova nápadů se na výstavě o vandrovních knížkách podílela. Nyní díky aktivitě České pohádkové akademie jsou v galerii českobudějovického rozhlasu spolu s výstavou karikaturisty Jaroslava Kerlese vystaveny také všechny panely v výstavy Fenomén vandrovní knížky. Výstava bude otevřena až do 31. srpna 2021 v budově rozhlasu v ulici U Tří lvů 1 v Českých Budějovicích.

Pro tábornické  a turistické oddíly z jihu Čech se tak otevřela možnost načerpat informace a případně začít psát své vlastní vandrovní knížky. Více o tom, jak si psát vandrovní knížku či cestovní deník, najdete v článku o vandrovní knížce.

Současně se ke stému výročí Josefa Švejka můžete na výstavě vyfotografovat se sochou dobrého vojáka Švejka nebo s největší pohádkovou bankovkou „Švejkovkou“ na světě.

Zahájení výstavy v galerii Českého rozhlasu České Budějovice se zúčastnili zástupci Klubu českých turistů, České pohádkové akademie a také strakonický cestovatel a experimentální archeolog Pavel Pavel.

Foto: Anna Pospíšilová, Český rozhlas

 


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This