Kapsář do stanu
|Pořádek ve stanu se na letním táboře udržuje obtížně. Přehledné uložení drobných věcí vyřeší za táborníka dobrý kapsář. Kdo má šikovnou maminku, může mít kapsář na míru.
Pokračujeme v našem malém seriálu o stavbě a vybavení stanu s podsadou. V čele stanu je vhodné místo pro zavěšení kapsáře, kdo kterého se snadno ukládají a v pořádku udržují drobnější věci, aby je člověk neustále nemusel hledat. Počínaje kartáčkem a pastou na zuby přes nůž, tužku, zápisník, nůžky, píšťalku, hřeben, zrcátko a papírové ubrousky, až po důležité věci jako například mobil, doklady, kapesník, mýdlo, buzola a čelovka či baterka.
Vše má své místo, stačí jen sáhnout, což táborník ocení zvláště v noci, když musí vyrazit ze stanu na noční hru nebo na záchod. Pokud se před táborem dohodnete s vedoucími, jestli konstrukce stanu takové řešení umožňuje, pak můžete táborový kapsář připravit přesně na míru pro konkrétní vybavení.
Náš kapsář je určen pro stany typu Osada 2×2 m, které mají tvar A se svislou zadní stěnou. Kapsář se jednoduše za úchyty přiváže ke konstrukci krovu a je během pár minut připraven k nastěhování. Je samozřejmě dobré domluvit se ve stanové dvojici na spolupráci, aby kapsář vyhovoval oběma nocležníkům.
Pokud s kapsářem tohoto typu nemá vedení tábora zkušenosti, postačí domluvit se na rozměrech krovu a nic nebrání jeho využití. Do jisté míry lze kapsář použít v jakémkoliv stanu, pro kempové stany se dokonce vyrábějí univerzální kapsáře. Pro podsadové stany je ale lepší kapsář ušitý na konkrétní konstrukci, aby se využil celý volný prostor.
Příklady na obrázcích dávají představu, jak jsou kapsáře používány. Letitá zkušenost říká, že kapsář ušetří mnoho času, který byste jinak strávili hledáním.
A několik dalších kapsářů pro inspiraci.