Skautská praxe 2.0 vyšla

Začátkem května 2019 vyšla skautská barevná tábornická příručka, která zve čtenáře k velkému dobrodružství při táboření a pobytu v přírodě. Jmenuje se Skautská praxe 2.0 a její formát je přizpůsoben rozměrům běžné kapsy.

Ještě nikdy nebylo tolik tábornických informací na tak malém prostoru. Přáním tvůrců Skautské praxe 2.0 je přispět současným táborníkům na letních táborech a (nejen) ve skautských oddílech. Původní česká příručka přináší informace o moderním i tradičním vybavení a o současných tábornických činnostech, problémech i dovednostech.

Z kapitoly Tábornictví.
Z kapitoly Tábornictví.

Skautská praxe 2.0 objevuje kouzlo současného tábornictví a zálesáctví pro všechny členy skautských a tábornických oddílů. Chce být spolehlivým průvodcem na cestách a v nejlepším slova smyslu by měla na výpravách i táborech být tahle praxe v každé kapse. Tomu je podřízen nejen praktický formát, ale také cena, která se dostala na neuvěřitelných 49 Kč. Aby se vše vešlo, jsou stránky hodně zhuštěné, příručka má celkem 56 plnobarevných stran informací. Příznivou cenu umožnilo také několik reklam tábornického vybavení umístěných v příručce.

Z kapitoly Příroda.
Z kapitoly Příroda.

Příručku vydal Junák – český skaut, Tiskové a distribuční centrum v omezeném nákladu. Přes internet je možné si ji objednat zde: objednat Skautská praxe 2.0

Další možností, jak příručku získat, jsou obchody Jun, plzeňský Liman a několik dalších obchodů.

Z kapitoly Vybavení.
Z kapitoly Vybavení.

Autorem příručky je kmenový člen redakce Ostrova Nápadů, Jiří Červinka. Spolupráce s naším webem pokračuje i po vydání příručky, pro čtenáře jsou připraveny články a videa s informacemi, které rozšiřují stručný obsah příručky.

QR kódy v příručce

Na každé stránce příručky je QR kód internetové stránky, na které jsou odkazy na doplňující a rozšiřující články. Jakési rozcestníky propojující tematické články na internetu se čtenáři příručky.

Rozcestníky budou tak i do budoucna stále aktualizovat obsah příručky. Čtenáři budou mít neustáe k dispozici podrobnosti a aktuální informace o každém tématu.

Pro čtenáře bez čtečky QR kódů se nabízí možnost zadat do vyhledávače stránku ostrovnapadu.cz/praxe, objeví se seznam všech stran s odkazy.

Jak se v příručce orientovat

Příručka je rozdělena na pět barevně odlišených kapitol s informacemi z táboření, přírody, vybavení, zdraví a bezpečnosti. Poslední čtyři strany přinášejí informace o skautingu a skautských zákonech.

Na jednotlivých stránkách jsou co nejstručnější informace, barevné tečky označují výčet možností a hvězdičkami jsou označené praktické nápady. Po stranách jsou doplňující podrobnosti a také drobné úkoly a hříčky pro dlouhé chvíle cestou na výpravu nebo při táborovém poledním klidu. Na konci skoro každé strany je připraven praktický TIP! vztahující se k tématu.

Malý formát i ručně psaný text vzdává hold odkazu legendární Skautské praxe Velena Fanderlika z doby těsně před a po druhé světové válce. On i jeho pokračovatelé vždy dokázali podpořit skautské táborníky kvalitními informacemi. Věříme, že také nová příručka přispěje svým podílem k tábornickým základům dnešních oddílů a táborů.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This