Solární panel na tábořišti

Uvažovali jste někdy o využití čisté solární energie na táboře? Tábořiště pražského skautského střediska Prosek v Jindřichovicích má instalovaný solární panel, díky čemuž je možné večer svítit v kuchyni a po celý den dobíjet baterie fotoaparátů i mobilních telefonů.

Nedávno jsme v rámci reportáží z letních táborů zveřejnili článek z tábořiště v Jindřichovicích, kde jste si mohli přečíst o solárním panelu použitém na tomto stálém tábořišti. Prosečtí skauti nám poslali do redakce odkaz na další informace o solárním systému. I když jde hlavně o technické údaje kolem instalace solárního panelu na táboře a o jeho využití, rozhodli jsme se odkaz na článek otisknout.

Solární systém Jindřichovice – Tábořiště Jindřichovice

podrobný popis a schémata přímo na webu tábořiště Jindřichovice

Použití solární techniky na letním táboře v přírodě je samozřejmě trochu kontroverzní téma. Jistě se najdou zastánci obou možností, jedněm bude připadat takové technické zázemí krokem zajímavým, jiní budou poukazovat na to, že technika do přírody nepatří. Bylo by jistě zajímavé se na toto téma zamyslet. Jak už jsme napsali v reportáži, kloníme se v redakci v tomto ohledu spíše ke střídmosti.  Rádi bychom se k tomu časem vrátili v samostatném článku a moc nás potěší, když nám k tomu pošlete svůj názor.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This