Vánoční hra na Mapy.cz

Vypátrejte černokněžníka Mrakoděje a zachraňte Vánoční hvězdu. A přitom se ještě naučte různé pokročilé funkce aplikace Mapy.cz, ve které je tato hra k dispozici.

U příležitosti letošních Vánoc připravila česká aplikace Mapy.cz jednoduchou šifrovací hru. Ta se odehrává přímo na webu Mapy.cz.  Pro její dohrání budete potřebovat pouze počítač (nemusíte nikam chodit, stačí pouze jezdit myší po mapě).

Hra se odehrává přímo v Mapy.cz

Hra začíná u Královského bubeníka. Klikněte zde na tlačítko a můžete se pustit do luštění. Všechny instrukce jsou přímo ve hře.

Princip hry je jednoduchý. Na mapě nalézáte jednotlivé herní body (postavy), které buď odkazují na další body přímo (stačí kliknout dole na odkazy), nebo poskytují indicie a po dalších bodech pak musíte pátrat přímo v mapě (hledat ikonky Vánoční hvězdy na tom správném místě). Některé nalezené body musíte uložit do své „nůše“ a vzít si je s sebou (hra k tomu jasně vyzve). Pro ukládání je nutné se do Mapy.cz přihlásit (přihlášení se hodí i v běžné praxi pro synchronizaci uložených bodů a tras mezi webem a mobilní aplikací).

Při hraní budete muset trochu přemýšlet a zároveň se naučíte pracovat s pokročilejšími mapovými funkcemi, jako je vyhledání, plánování tras nebo měření vzdálenosti. To se určitě hodí i pro běžnou práci s Mapami.

Černokněžník Mrakoděj

Dohrání trvá cca 1-2 hodiny dle vaší šikovnosti.

Hra byla původně inzerována pouze během Vánoc, ale prozatím zůstává nadále dostupná a je možné si ji projít.

Když už není možné kvůli pandemii Covid cestovat ve skutečnosti, můžete si cestování užít aspoň takto virtuálně. Přejeme mnoho zdaru při pátrání po Mrakodějovi.

 

Téma Covid

Sdílíme náměty na činnosti nejen pro turistické oddíly, které jsou vhodné pro nouzový program během pandemie Covid. V této době není možné chodit na schůzky, není možné jezdit na výpravy, co tedy můžeme s dětmi dělat? Máte čím přispět? Napište nám!

  • Zobrazit člálnky a hry na téma Covid

  • Co je to téma?. Některé články a hry propojujeme do tematických celků - témat. Tato témata mohou být inspirací a pomohou vám sestavit pestrý program (na schůzku, výpravu, …) celkově zaměřený na zvolené téma.
    Vybíráme z tématu Covid

    Přidat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Share This