Víkend plný nápadů

Vyzkoušet si, naučit se a najít inspiraci pro svůj oddíl či tábor, to byl cíl Víkendu Ostrova nápadů, na který přijelo celkem sedm vedoucích oddílů nejrůznějších organizací.

Na programu toho rozhodně nebylo málo a tak účastníci postupně poznali postupy, jak vyrobit keramický koflík, jak z trávy uplést krátký provázek, jak udělat krabičku z březové kůry nebo jak vytepat napodobeninu pravěké bronzové ozdoby.

Mezitím stihli ještě vyzkoušet roznícení jiskry třením dřev a křesáním, hodit šíp loveckým předchůdcem luku s podivným názvem atlatl či prohlédnout ukázky domácí i zahraniční tábornické a zálesácké literatury. Nechyběly praktické drobnosti jako je zálesácký zapalovač, výrobky z choroše, jednoduchá lampička, ukázka výpalu keramiky či moderní křesadlo firesteel. 

Včetně lektora Willyho a členů redakce Ostrova nápadů Brka a Boba hostil malý srub Ostupánek ve dnech 6.-8. dubna celkem deset účastníků tohoto víkendu. Všechno je pečlivě zdokumentováno, takže se můžete těšit na nové články s pěknými fotkami. Navíc jsme mohli doplnit několik článků na našem webu o podrobnější fotografie.

Po dvou dnech se všichni rozjížděli domů s dobrou náladou a věříme, že i s velkou porcí nových nápadů na program oddílu. „Nasbírali jsme inspiraci na několik let dopředu a vyzkoušeli věci, ke kterým bychom neměli normálně přístup,“ pochvalovala si třeba Zita z Prahy „Sešla se tu skvělá parta, a pokud by byla možnost se znovu sejít, neváhal bych a velice rád bych znovu přijel,“ přidal se Arthur, který dorazil z Českého Krumlova.

Víkend plný dojmů skončil a nezbývá než si přát, aby tábornické a zálesácké zkušenosti přešly do náplně co největšího počtu oddílů, kmenů či táborů.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This