Spaní v síti dotažené k dokonalosti

Dříve jsme občas spávali v lese v síti pod celtou. Firma Tentsile dotáhla tento princip mnohem dál. Její závěsné stany nás zaujaly, praktickou zkušenost s nimi ale nemáme.

Spaní v síti bývalo jednu dobu v oddíle hodně oblíbené. Vznikl dokonce „Síť – klub“, jehož členové spali na výpravách výhradně v jednoduchých lehkých provázkových sítích. Špatně se do nich lezlo a trochu z toho bolela záda, ale síťaři na své obydlí nedali dopustit.

Proto nás zaujaly stránky firmy Tentsile, která vyrábí stany zavěšované mezi tři stromy. Jak to vypadá a funguje vám nejlépe prozradí přiložené video a fotky.

Lesní hotel (zdroj www.tentsile.com).

Na stránkách firmy ( https://www.tentsile.com/ ) najdete mnoho podrobných informací (a také eShop, kde si stany můžete objednat). Stany se nabízejí v různých velikostech a zajímavá je i možnost jejich propojování do větších celků.

Stany jsme sami zatím nezkoušeli, takže pokud někdo takový stan vlastníte, budeme rádi, když se s námi podělíte o zkušenosti.

Různé varianty závěsných stanů (zdroj www.tentsile.com)

No a takto vypadá spaní v běžné závěsné síti, která se také nazývá hamaka. Výhodou je, že nevadí vlhká, mokrá ani kamenitá zem a k přípravě nocelhu postačí libovolné dva stromy. Člověk ovšem musí získat určité zkušenosti, aby se v síti dobře vyspal.

Spaní v síti pod celtou
Spaní v síti pod celtou.

 


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This