Vyřež kostku

Jednoduché a zajímavé tábornické cvičení pro vyřezávání je kostka z nejobyčejnějšího klacíku, který najdeš v lese. Dokážeš svým nožem vyřezat přesnou kostku?

Už několikrát jsme zmínili jednoduché vyřezávání, což je nejoblíbenější činnost čerstvých majitelů nožů a zároveň i základní tábornická zručnost. Dnes si zkusíme vyřezat co nejpřesnější kostku.

Zadání je opravdu prajednoduché. Vyřež nožem kostku 1 x 1 cm. Stačí najít klacík, který má průměr  aspoň trochu větší než 1 cm a můžeme začít vyřezávat.

Nejprve zarovnáme klacík na požadovaný čtvercový průřez 1 x 1 cm. Potom zarovnáme čelo a poslední operací je odříznutí hotové kostky od klacíku. To je okamžik, který prověří naši zručnost nejvíc.

Pro bezpečnost zopakujme, že nožem řežeme vždy od sebe. Kostku finálně upravujeme, dokud je pevně spojená s klacíkem, protože po oddělení od klacíku už nic nevylepšíme, maximálně se pěkně řízneme.

Pro cvičení začínajících táborníků se může spojit šikovnost a dobrý odhad a vyřezávání kostky může být pojaté jako soutěž o nejpřesnější velikosti odhad 1 cm.

Dalším krokem tábornické zručnosti může být podobně pojaté vyřezání kuličky, ale o tom zase až někdy jindy.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This